IELTS Nedir?

IELTS Nedir?

IELTS NEDİR?

Ielts (International English Language Testing System) akademik ve genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Ielts sınavı British Council, IDP Education ve Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi, tarafından düzenlenmektedir. Ielts uluslararası alanda geçerli İngilizce dil seviyesi belirleme sınavıdır. İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyen kişiler için gereklidir. Ielts sınavına girecek adaylar 4 temel dil becerisinden sorumlu tutulurlar.

IELTS SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Ielts sınavında her temel beceri sınıfından 1-9 puan alırsınız ve bu puanlarınızın ortalaması sizin skorunuzu belirler. Ielts sınavında puanlama 9 üzerinden yapılmaktadır, yani alabileceğiniz en yüksek puan 9’dur. 4,18 veya 5,40 gibi puanlar alınabilmektedir, böyle durumlarda virgülden sonra basamaklar 25-49 arasında ise 5,40 olarak aldığınız puan 5,5 olarak, 4,18 olarak aldığınız puan ise 4 olarak geçecektir. Aynı şekilde 5,56 veya 6,78 gibi puanlarda da virgülden sonraki basamaklar 75-99 arasında ise, 5,56 olarak aldığınız puan 5 olarak, 6,78 olarak aldığınız puan 7 olarak kabul görecektir.

IELTS SINAVI KAÇ DAKİKA SÜRER VE SINAV TARİHLERİ NELERDİR?

Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. 30 Dakika Dinleme, 60 Dakika Okuma, 60 Dakika Yazma ve 11 ila 14 Dakika arası Konuşmadır. Ielts sınavı yaklaşık 10 günde bir düzenlenmektedir ancak sınav kontenjanı az olduğu için erken kayıt yapılmalıdır. Ielts sınavlarının geçerlilik süresi 2 yıldır. Ielts sınavı, sınava girdiğiniz tarihten 13 gün sonra açıklanır. Ielts sınav sonucu e-posta veya telefon yolu ile açıklanmaz, sonucunuz çıktıktan sonra adresinize kargolanır ve 7 gün içerisinde size ulaşır.

ENGLISH ACADEMY IELTS KURSU EĞİTİMLERİ

Ielts sınavına hazırlık aşamasında bir Ielts kursuna katılmak çok önemli, bu nokta English Academy İzmit Ielts Kursu olarak sizlere her anlamda destek olmaktayız. English Academy İzmit Ielts kursu olarak İhtiyaç duyduğunuz Ielts skoruna uygun eğitim programlarını oluşturur ve öğrenme tarzınıza uygun eğitim planları sayesinde sizi en kısa sürede ve en etkili biçimde sınava hazırlarız. English Academy İzmit Ielts kursu sizin için doğru materyalleri temin eder ve Uzman eğitim kadromuz ile birlikte sizi 4 temel beceri seviyesinde istediğiniz puanı alabilecek konuma getiririz. Sınava yönelik stratejik ve akademik çalışma yöntemlerimiz ile ihtiyacınız olan her şey English Academy İzmit Ielts’de.

Ielts sınavına hazırlık aşamasında bir Ielts kursuna katılmak çok önemli, bu nokta English Academy Sakarya Ielts Kursu olarak sizlere her anlamda destek olmaktayız. English Academy Sakarya  Ielts kursu olarak İhtiyaç duyduğunuz Ielts skoruna uygun eğitim programlarını oluşturur ve öğrenme tarzınıza uygun eğitim planları sayesinde sizi en kısa sürede ve en etkili biçimde sınava hazırlarız. English Academy Sakarya  Ielts kursu sizin için doğru materyalleri temin eder ve Uzman eğitim kadromuz ile birlikte sizi 4 temel beceri seviyesinde istediğiniz puanı alabilecek konuma getiririz. Sınava yönelik stratejik ve akademik çalışma yöntemlerimiz ile ihtiyacınız olan her şey English Academy Sakarya  Ielts’de.

 

Tıkla Yaz

Copyright 2019 www.englishacademy.com.tr
Bu site English Academy tarafından hazırlanmıştır.