TOEFL Nedir?

TOEFL Nedir?

Toefl (Test of English as a Foreign Language) standart Amerikan ingilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınav birimidir. Bu sınav ABD’de Educational Testing Services şirketi tarafından düzenlenmektedir. Toefl, akademik becerilerin sınıfta kullanımı ile ölçülen tek sınavdır. Toefl, yurtdışında okumak yada yaşamak isteyenlerin girmesi gerektiği bir sınavdır. Pek çok ingilizce eğitim veren üniversite, adaylardan Toefl sonucunu istemektedir. Toefl sınavına Türkiye’de yüksek lisans veya doktora yapmak isteyenlerin yanı sıra Türkiye’deki kurum ve kuruluşlarda çalışıp dil tazminatı almak isteyenlerde bu sınava girebilmektedir. Toefl sınavında adayların 4 akademik becerisi (Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma)  ölçülür. Toefl akademik becerilerin sınıfta kullanımı ile ölçülen tek sınavdır.

TOEFL SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR VE SINAV TARİHLERİ NELERDİR?

Toefl sınavına girecek adaylar her akademik beceri sınavında 30 puan üzerinden değerlendirilir. Toefl sınavında alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir. Toefl sınavı yaklaşık 3 saat sürmekte ve reading, listening sınavından sonra 10 dakika ara verilmektedir. Toefl için herhangi bir başvuru tarihi yoktur. Sınav merkezlerinin doluluk oranı göz önünde bulundurularak başvuru yapılması önemlidir.

İZMİT ENGLISH ACADEMY TOEFL KURSU NEDİR?

Toefl sınavına hazırlık aşamasında bir Toefl kursuna katılmak çok önemli, bu noktada English Academy İzmit Toefl Kursu olarak sizlere her anlamda destek olmaktayız. English Academy İzmit Toefl kursu olarak İhtiyaç duyduğunuz Toefl puanına uygun eğitim programlarını oluşturur ve öğrenme tarzınıza uygun eğitim planları sayesinde sizi en kısa sürede ve en etkili biçimde sınava hazırlarız. English Academy İzmit Toefl kursu sizin için doğru materyalleri temin eder ve Uzman eğitim kadromuz ile birlikte sizi 4 temel beceri seviyesinde istediğiniz puanı alabilecek konuma getiririz. Planlı ve sınava yönelik çalışma programları ile English Academy İzmit Toefl kursu olarak sizi sadece sınavlarınız için değil hayalleriniz için hazırlarız.

SAKARYA ENGLISH ACADEMY TOEFL KURSU NEDİR?

Toefl sınavına hazırlık aşamasında bir Toefl kursuna katılmak çok önemli, bu noktada English Academy Sakarya Toefl Kursu olarak sizlere her anlamda destek olmaktayız. English Academy Sakarya Toefl kursu olarak İhtiyaç duyduğunuz Toefl puanına uygun eğitim programlarını oluşturur ve öğrenme tarzınıza uygun eğitim planları sayesinde sizi en kısa sürede ve en etkili biçimde sınava hazırlarız. English Academy Sakarya Toefl kursu sizin için doğru materyalleri temin eder ve Uzman eğitim kadromuz ile birlikte sizi 4 temel beceri seviyesinde istediğiniz puanı alabilecek konuma getiririz. Planlı ve sınava yönelik çalışma programları ile English Academy Sakarya Toefl kursu olarak sizi sadece sınavlarınız için değil hayalleriniz için hazırlarız.

 

Tıkla Yaz

Copyright 2019 www.englishacademy.com.tr
Bu site English Academy tarafından hazırlanmıştır.