YDS Nedir?

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavıdır. YDS genellikle yabancı dil yeterliliği istenen uzmanlık eğitimi veya lisansüstü eğitim için gereklidir. Herhangi bir kurumda çalışan ve dil tazminatı veya yurt dışında görev için yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen kişiler YDS sınavına girmelidir. YDS, yabancı dil becerisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisini ölçen çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavdır. YDS akademik başvurularda süresiz geçerliliğini korurken dil tazminatı için bu süre 5 yıl ile sınırlıdır.

YDS SINAVI KAÇ DAKİKA SÜRER? TARİHLERİ NELERDİR? KAÇ PUAN ÜZERİNDEN HESAPLANIR?

YDS, ÖSYM tarafından yılda 3 kez yapılmaktadır. İlk sınav YDS-1 (İlkbahar YDS Sınavı), ikinci sınav YDS-2 ( Sonbahar YDS Sınavı), üçüncü sınav YDS-3 (Kış YDS Sınavı) olarak geçmektedir. 80 sorudan oluşan YDS 180 dakika sürmektedir ve tek oturumda yapılmaktadır.

İZMİT ENGLISH ACADEMY YDS KURSU NEDİR?

Akademik sınavlara hazırlanırken YDS kursu gibi kurs eşliğinde hazırlanmak çok önemlidir, bu süreçte İzmit English Academy YDS Kursu sizin yanınızdadır. İzmit English Academy olarak istediğiniz YDS puanı belirlenerek alanında uzman eğitmenler ile öğrencimizin alt yapısını geliştirirken sınavda çıkabilecek sorulara hazırlar ve bu sorulara yönelik çalışmalar ile istediğiniz puanı elde etmenizi sağlarız. English Academy İzmit YDS kursunda sınava hazırlanırken doğru zaman planlaması ve doğru stratejilerin uygulanması çok önemlidir, English  Academy İzmit YDS Kursunda öğrencilerimizi bu koşullara göre sınava hazırlarız. English Academy YDS Kursunda size özel seviye tespit sınavları hazırlanarak gidişatınızı sürekli kontrol eder, adım adım hayallerinize giden yolda size destek oluruz.

SAKARYA ENGLISH ACADEMY YDS KURSU NEDİR?

Akademik sınavlara hazırlanırken YDS kursu gibi kurs eşliğinde hazırlanmak çok önemlidir, bu süreçte Sakarya English Academy YDS Kursu sizin yanınızdadır. Sakarya English Academy olarak istediğiniz YDS puanı belirlenerek alanında uzman eğitmenler ile öğrencimizin alt yapısını geliştirirken sınavda çıkabilecek sorulara hazırlar ve bu sorulara yönelik çalışmalar ile istediğiniz puanı elde etmenizi sağlarız. English Academy Sakarya YDS kursunda sınava hazırlanırken doğru zaman planlaması ve doğru stratejilerin uygulanması çok önemlidir, English  Academy Sakarya YDS Kursunda öğrencilerimizi bu koşullara göre sınava hazırlarız. English Academy YDS Kursunda size özel seviye tespit sınavları hazırlanarak gidişatınızı sürekli kontrol eder, adım adım hayallerinize giden yolda size destek oluruz.

 

Tıkla Yaz

Copyright 2019 www.englishacademy.com.tr
Bu site English Academy tarafından hazırlanmıştır.