YKS DİL (YDT) NEDİR?

YKS DİL (YDT) NEDİR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamındaki son sınav Yabancı Dil Testi (YDT)’dir. YDT/YKS yabancı dil okumak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. YDT sınavına liseden mezun olanlar veya 11. ve 12. sınıflar katılabilmektedir. YDT sınavı üniversitelerin dil bölümlerine ya da dil sınavı ile alınan bölümlere yerleşmek için gerekli olan sınavdır. YDT aynı zamanda YKS-3 olarak da geçmektedir. YDT sınavına girmek isteyen öğrencilerin sınavı başarıyla tamamlamaları için ortalama B1 Pre-Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir.

YDT/YKS SINAVI HANGİ TARİHLERDE YAPILMAKTADIR VE SINAV SÜRESİ KAÇ DAKİKADIR?

Öğrencilerin Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı ile birlikte YDT sınavına girmeleri gerekmektedir. YDT sınavı her sene haziran ayında gerçekleşmektedir. YDT sınavında öğrencilere 80 soru sorulmaktadır ve 120 dakika süre verilmektedir. Kelime Bilgisi, Dil Bilgisi, Cloze Test ve Cümleyi tamamlama gibi sorular bulunmaktadır.

ENGLISH ACADEMY İZMİT YKS DİL (YTD)  KURSU EĞİTİMLERİ

Kocaeli English Academy YDT/YKS kursu olarak öğrencilerimize Genel İngilizce kurslarımız, güncel kitaplarımız ve gerekli materyaller ile destek olmaktayız. English Academy İzmit YDT/YKS kursu olarak uzman eğitmen kadromuz ile birlikte sizlere YDT sınavında ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunmaktayız. English Academy İizmit YDT/YKS kursu her gün düzenli olarak kelime ve konuşma kulüpleri ile öğrencimizin alt yapısının geliştirilmesinde katkıda bulunur. English Academy İzmit YDT/YKS kursu gerçekçi ve süre kısıtlamalı deneme sınavları ile sınav deneyimini yaşatarak karşınıza çıkabilecek sorulara hazırlar, zaman yönetimini öğrencilerimize öğretiriz. İzmit YDT/YKS kursumuzda deneme sınavlarımız ile eksik olduğunuz konuları belirler ve bu eksiklerinize yönelik programlar ile sizi en etkili şekilde sınava hazır hale getirerek hayallerinize bir adım daha yaklaştırırız. English Academy YDT/YKS kursu özel çalışma planları çıkararak sizi sadece sınava değil, kazanmak istediğiniz üniversiteye uygun olarak hazırlar.

ENGLISH ACADEMY SAKARYA YKS DİL (YTD)  KURSU EĞİTİMLERİ

Kocaeli English Academy YDT/YKS kursu olarak öğrencilerimize Genel İngilizce kurslarımız, güncel kitaplarımız ve gerekli materyaller ile destek olmaktayız. English Academy Sakarya YDT/YKS kursu olarak uzman eğitmen kadromuz ile birlikte sizlere YDT sınavında ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunmaktayız. English Academy Sakarya YDT/YKS kursu her gün düzenli olarak kelime ve konuşma kulüpleri ile öğrencimizin alt yapısının geliştirilmesinde katkıda bulunur. English Academy Sakarya YDT/YKS kursu gerçekçi ve süre kısıtlamalı deneme sınavları ile sınav deneyimini yaşatarak karşınıza çıkabilecek sorulara hazırlar, zaman yönetimini öğrencilerimize öğretiriz. Sakarya YDT/YKS kursumuzda deneme sınavlarımız ile eksik olduğunuz konuları belirler ve bu eksiklerinize yönelik programlar ile sizi en etkili şekilde sınava hazır hale getirerek hayallerinize bir adım daha yaklaştırırız. English Academy YDT/YKS kursu özel çalışma planları çıkararak sizi sadece sınava değil, kazanmak istediğiniz üniversiteye uygun olarak hazırlar.

Tıkla Yaz

Copyright 2019 www.englishacademy.com.tr
Bu site English Academy tarafından hazırlanmıştır.